DAKAR 2016 - SUKCES KYB I TOYOTA AUTO BODY

DAKAR 2016 - SUKCES KYB I TOYOTA AUTO BODYKYB kontynuuje współpracę jako sponsor i zapewnia wsparcie techniczne dla Teamu Land Cruiser Toyota Auto Body, którego drużyna #343 reprezentowana przez Nicolasa Gibon i Jean Pierre Garcin wygrała Rajd Dakar 2016 w klasie T2 z czasem 63,09 zajmując 32 pozycję w klasyfikacji generalnej. 

38. edycja legendarnego rajdu Dakar była wyjątkowo trudna, tylko 62% pojazdów ukończyło zawody. Cała trasa liczyła ponad 9 tys. km i składała się z 13 etapów w Argentynie i Boliwii. Zmagania rozpoczęły się się prologiem 2 stycznia w Buenos Aires, a zakończyły 16 stycznia w Rosario w Argentynie. Pierwszy Rajd odbył się w Afryce w 1977 roku, od tego czasu ponad pięćdziesiąt narodowości konkuruje każdego roku.

Dział techniczny KYB przygotował dla Teamu Land Cruiser Toyota Auto Body dedykowany system amortyzacji pojazdu oraz indywidulanie dobraną charakterystykę tłumienia amortyzatorów w celu zapewnienia stabilności podczas jazdy w różnych warunkach drogowych. Tak dobrane wartości tłumienia pozwalają na ciągłą pracę amortyzatorów w ekstremalnych warunkach i złym stanie dróg – nieprzerwanie przez 10 000 kilometrów. Amortyzatory zostały wyposażone w wysoce precyzyjny wielowargowy uszczelniacz olejowy, którego funkcją jest zapobieganie przed przedostawaniem się pustynnego piasku do wewnątrz amortyzatora.

Amortyzatory posiadają zewnętrzny zbiornik, który zwiększa wymaganą objętość oleju podczas pokonywania długich odcinków rajdu w warunkach terenowych i działania wysokich temperatur.

Inżynierowie KYB ściśle współpracują z Teamem Toyoty Auto Body przy testach amortyzatorów i samochodu w ekstremalnych warunkach, aby mieć pewność, że pojazd może poradzić sobie z udziałem w najtrudniejszej motoryzacyjnej przeprawie świata.

Wróć

Kontakt

Biuro - Centrala
ul. Daniszewska 4
03-230 Warszawa
tel 22 29 02 227
NIP: 524-03-01-927

Dział Sprzedaży

Napisz do nas:

 Centrala
 Dział Sprzedaży
 Dział Marketingu
 Dział Współpracy z Warsztatami
 Dział Wyposażenia Warsztatów
 Redakcja Inter-News

Magazyn Centralny
Natolin, ul. Logistyczna 15
05-825 Grodzisk Mazowiecki
tel.  22 755 97 11

Napisz do nas: magazyn.natolin@inter-team.com.pl

Facebook